Web Sitesi Kurarak Para Kazanabilirsiniz

 Web Sitesi Kurarak Para Kazanabilirsiniz

Girişimcilerin en çok tercih ettiği para kazanma yöntemlerinden birisi de web sitesi / blog sitesi veya e-ticaret sitesi kurmaktır. İlgi alakanızla orantılı olarak seçeceğiniz bir alanda kuracağınız bir web sitesinden çok güzel ek gelirler elde edebilirsiniz. Web sitesi kurarak para kazanma için neler yapabiliriz?

1- Web Siteni Kur Para Kazan: İlk olarak yapmanız gereken iş bir web sitesi kurmak. Hangi sektörde ilerlemek istiyorsunuz? Blog yazarı mı olmak istersiniz yoksa bir ürünü internet üzerinden satmak mı istersiniz? Fotoğrafa karşı bir yeteneğiniz var ise kendi objektifinize yansıyan fotoğrafları kendi blog sitenizde paylaşarak takipçilerinizle buluşturabilirsiniz.

2-Google Adsense Reklamları: Web masterların en büyük gelir kaynaklarını oluşturan google reklamlarını yayınlayarak siteniz aracılığı ile ek gelir elde edebilirsiniz. İlk olarak sitenizi belirli bir seviyeye getirerek adsense başvurusunun kabul edilmesini sağlamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra forumların ticaret bölümlerinde zaten onaylanmış bir adsense hesabı satın alabilirsiniz. Google’ın vereceği kodları kendi sitenizde istediğiniz bölümlere yerleştirerek kısa sürede ziyaretçi başına/reklamlara tıklama başına bir gelir elde edebilirsiniz.

3- Reklam Al: Moda veya kozmetik ile ilgili bir web site kurduğunuzu hayal edin. Yeterince özgün içerik girdikten sonra özel bir çaba sarf etmeden bile kısa bir sürede sadece google/yahoo/yandex gibi arama motorları aracılığı ile web sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Ne kadar çok ziyaretçi sitenizi ziyaret ederse reklam alma şansınız da o kadar artacaktır. Kozmetik markalarının, kozmetik ürünleri satan kişilerin veya websitelerin kendi ürünlerinin reklamlarını yapmak için teklif alacaksınız ve sitenizin ilk  gelirini oluşturabilirsiniz.

4- Tanıtım Yazısı: Diğer web sitelerinin, kurumsal firmaların veya işletmelerin tanıtım yazılarını yazarak para kazanabilirsiniz. Eğer yüksek bir ziyaretçi portföyüne sahipseniz tanıtım yazısı yazdırmak isteyenler zaten sıraya girecektir. Ayrıca forumlar aracılığı ile müşteri bulabilmek için tanıtım yazısı satışına başlayabilir, siteniz aracılığı ile oturduğunuz yerden para kazanmaya başlayabilirsiniz. İnternetten para kazanma yolları saymakla bitmez, çünkü bilişim çağındayız.

5- E-ticaret Yaparak  Para Kazan: Ürettiğiniz bir  ürüne sahipseniz, el becerisi gerektiren bir hobiye sahipseniz ya da hiç bir ürününüz olmasa bile uygun fiyattan ürünleri temin edebileceğiniz bir tedarikçiye sahipseniz hemen bir e-ticaret sitesi kurmaya bakın. Bugün siteyi kurdunuz, yarın hemen binlerce ürün satacaksınız diyemem fakat, üstün gayret, emek sarf ederek ve güveninizi ispatlayarak e-ticaret sitenize müşteri toplamanız gerekmektedir.

Yukarıda bahsedilen bütün uygulamalar hali hazırda kurulu olan web sitelerce yapılmakta ve yüksek kazançlar sağlamaktadır.

Bir web sitesine sahip olmak ister misiniz: WEB SİTENİZİ KURALIM, PARA KAZANMANIZA YARDIMCI OLALIM

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın