Uzun Vade Borsa Takip Çizelgesi

 Uzun Vade Borsa Takip Çizelgesi

Uzun zamandır hazırlamayı planladığım uzun vade borsa yatırımı takip çizelgesini sonunda hazırladım. Bu bağlamda yatırımlarınızı ve hisselerinizi daha planlı bir şekilde takip etme kolaylığı sunacağını umut ediyorum.

BORSA TAKİP EXCEL DOSYASI

Borsada uzun vade yatırıma (temettü emekliliği de deniyor) başladığım ilk anda yatırım araçlarının (banka veya aracı kurum) kendi başına yetmediğini anladım. Bu bağlamda twitter’da da bahsettiğim gibi arayışa koyuldum. Araştırmalarım neticesinde bazı dosyalara ulaştım 0ancak çok faydalı şeyler olduğunu pek söyleyemem. Bazıları ise basit bir kaç excel dosyası için bile ücret talep etti. Adını hatırlamıyorum ancak twitter’da bir arkadaşımızın excel dosyasını buldum ve bir süreliğine de onunla yatırımlarıma devam edip takip ettim. En sonunda da bunu biraz daha geliştirme kararı aldım. Daha önceden de söylediğim gibi bilgisayar mühendisi vs. değilim. Kendi gayretimle bazı formülleri kullanarak güzel bir şey ortaya çıkarmaya çalıştım sadece. Umarım işinize yarar. İnsanız hata bizler için var. Bu nedenle ilerde yaşanacak problemleri bu yazının altına yorum olarak atarsanız gerekli düzenlemeleri yaparak borsa takip excel dosyasını güncel tutmaya çalışacağım. İlgili güncellemeleri takip edebilmek için buraya tıklayarak twitter’da beni takip edebilirsiniz.

İlgili dosyayı indirmek için TIKLAYINIZ.

Dosyanın nasıl kullanılabileceğini öğrenmek için hazırlanın videonun 1. Bölümü için TIKLAYINIZ.

Dosyanın nasıl kullanılabileceğini öğrenmek için hazırlanın videonun 2. Bölümü için TIKLAYINIZ.

Borsa, birikim ve yatırım konularında yazılarımı takip edebilmek için TIKLAYINIZ.

 

Yapılan Yorumlar
 • Temettü Yatırımcısı dedi ki:

  Elinize emeğinize sağlık teşekkürler hocam. Bende böyle bir borsa takip çizelgesi arıyordum, çok işime yarayacak.

 • Serhat dedi ki:

  Üstadım Allah razı olsun çok güzel hazirlamissiniz emeginize sağlık.
  Benim aklıma takılan şu oldu.
  Örneğin 2022 Haziran ayında 3 alım yaptım. 1 i temettu ikisi fırsat alımı ame tek kutucuk var yazmak için bunun için nasıl bir çözüm üretebiliriz?

 • admin dedi ki:

  Kusura bakmayın geç gördüm mesajınızı. 3 alım yaptınız 10 lot + 5 lot + temettü ödemesi ile alınan 5 lot diyelim. Toplam: 20 lot hisse alındı ve bunun 5 lotu temettü ödemesi ile alındı sıfır maliyet aslında. Toplam yatırılan tutar ne kadar? 300 TL. O zaman 300/20=15 TL lot başı maliyetiniz olur.

Bir Yorum Yapın