Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri – 1

 Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri – 1

Her girişimci sıra dışı ve daha önce yapılmayan, kısacası Türkiye’de daha önce yapılmayan iş fikirlerini araştırıyor ve bu konuda yatırım yaparak başarıya ulaşmak istiyor. Bu konuda genç girişimciler Avrupa’da veya ABD gibi büyük ülkelerde yapılan girişimcilik örneklerini araştırıyor ve ülkemizde uygulamaya koymak istiyor.

TÜRKİYE’DE OLMAYAN İŞ FİKİRLERİ

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi girişimci adayları özgün bir projeyi Türkiye’de hayata geçirmek ve başarılı girişimciler listesine adını altın harflerle yazdırmak istiyorlar. Bu konuyla ilgili uzun soluklu bir yazı dizisi hazırlamaya karar verdik. Bu yazı dizisi ile Türkiye’de olmayan veyahut olsa bile daha yaygınlaşmamış projeleri ve fikirleri değerli takipçilerimizin beğenisine sunmayı amaçlıyoruz. Türkiye’de olmayan iş fikirleri, projelerinize ilham kaynağı olması açısından veyahut mevcut projeleri güncelleme ve geliştirme yoluyla kendi ilinizde/ilçenizde uygulamanıza yardımcı olacağını umut ediyoruz.

Bu konuda özellikle girişimcilik eğitimi almış ve bu konuda kendini geliştirmiş kişilerin mevcut projeleri daha iyi seviyelere getireceğinden şüphe duymuyorum. Bu sebeple uzun soluklu girişimcilik yazı dizisinin ilkini sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Mobil uygulama ile para kazanmak ister misiniz: “SELFİE ÇEKMECE UYGULAMASI İLE PARA KAZAN”

TÜRKİYE’DE OLMAYAN GİRİŞİMLER İLE BAŞARILI OLUN

Girişimciliğe başlarken unutulmaması gereken husus projenin özgün olmasını sağlamakla başarıya bir adım daha yaklaşmış oluruz. Yani bir girişimcilik örneği 100 kere denenmiş ise 101. kez denemesi için sizin bu projeye farklı bir şey katmanız gerekir. Aksi takdirde sonuç ilk 100 denemeden daha farklı olmayacaktır. Türkiye’de olmayan girişimler yazı dizisiyle de bunun aksini başarmanızı amaçlıyoruz. Yani bir projeyi Türkiye’de ilk uygulayan kişi olmanızı veyahut en azından kendi ilinizde ilk sizin uygulamanızı amaçladığımız bu süreç sayesinde başarılı olmanın anahtarını bulabilirsiniz.

İNSANLARIN GÜNLÜK DEŞARJ MEKANI: STRES ATMA ODASI

Dünya’da ilk olarak ABD ve Çin gibi ülkelerde uygulamaya konan bu sektörün bir çok farklı ismi mevcut. Stres atma odası, deşarj odası, Öfke odası veya Terapi odası gibi isimleri olan bu iş kolunun amacı ise aynı. Bazı insanlar şiddete eğilimli olabiliyorlar ve bu sebeple anlık sinirlerini başka bir objeye yansıtarak rahatlamayı umuyorlar. Bu sebeple binlerce liralık akıllı telefonları, tabletleri, televizyonları veya bilgisayarları kırabiliyorlar. Öfkeyle kalkan zararla oturur atasözünün bir neticesi olarak binlerce lirayı çöpe atıyorlar.

Bu iş kolu ile müşterilerinizin sizin kuracağınız stres atma odası aracılığı ile gelip eşyaları kıracak, parçalayacak ve stresini daha ucuz bir yolla atmanın yolunu bulmuş olacak. Sizin ucuz fiyatlarla alacağınız eski veya bozuk ev aletlerini, vazoları v.b ev eşyalarını kırmak karşılığında hizmet bedeli + kırılan eşyaların fiyatını ödeyerek stressiz bir şekilde evinin yolunu tutacak. Sizde bu sayede özgün ve sıra dışı bir işletmenin sahibi olacaksınız.

TÜRKİYE’DE OLMAYAN İŞ FIRSATLARI

Maliyet Hesaplama ve İhtiyaç Analizi

Stres atma odası için fazla bir sermayeye ihtiyaç duymayacaksınız. Çünkü sizin yalnızca bir odaya, bu odada kırılacak eski ve bozuk eşyalara, bu eşyaları kırmaları için bazı aletlere (beyzbol sopası gibi) ve müşterinin kırılan cam veya diğer parçalar sebebiyle yaralanmasını engelleyen bir dizi güvenlik tedbiri almanıza ihtiyacınız olacak. Bu saydığım gereksinimler içinde maksimum 20 bin liralık bir sermaye yeterli olacaktır.

Bu işi kendinize ait olan küçük bir depoda, bir odada veyahut kiralanacak bir garajda bile yapabilirsiniz. Mevcut durumunuza göre kira bedeli veya işletme için gerekli olan personel masrafı ve yapılması gereken sigorta ödemeleri dışında herhangi bir masrafınız olmayacaktır.

BU İŞ KOLUNUN GELİR DURUMU NASILDIR?

Öfke odası veya diğer bir adıyla stres atma odasında öncelikle hizmet ücreti olarak giriş bedeli alınabilmektedir. Şu an yalnızca İstanbul’da uygulandığını duyduğum bu iş kolu Türkiye işin çok yeni ve özgün bir sektör olacak. Özellikle büyük şehirlerde kısa sürede artacağını düşündüğüm stres atma odalarında ayrıca kırılacak eşyaların da ücretini talep edeceğiniz için herhangi bir ekstra gideriniz olmayacaktır. Bunun dışında standart bir tarife uygulayabilir ve herkesten aynı fiyatı giriş ücreti olarak da talep edebilirsiniz. Bunun için ortalama bir masraf çıkarmanız ve her seferinde aynı tarzda ücreti düşük eşyaları kırılması için platformda sergileyebilirsiniz.

Türkiye’de olmayan iş fikirleri yazı dizisinin ilkinde stres atma odalarını anlatarak girişimci adaylarına yeni ve özgün projeleri sunmaya devam edeceğiz.

İlginizi çekebilir; “GİRİŞİMCİLER İÇİN YENİ İŞ SAHALARI”

TÜRKİYE’DE OLMAYAN ÜRÜNLER

Türkiye’de olmayan girişimler konusunda aklınızın bir köşesinde ticaret bulunuyorsa Türkiye’de olmayan ürünler konusuna değinmekte yarar görüyorum. Çünkü ülkemizde üretimi sınırlı olan bir ürün için kolları sıvamak size ilerleyen günlerde keşke dememe imkanı tanıyabilir.

Özellikle teknolojik ürünler için ülkemizin harcadığı kaynak oldukça fazla. Aşağıda bulunan listeyi incelerseniz yurtdışına çıkan milli servetin ne kadar fazla olduğuna sizler de şaşıracaksınız.

Eğer 2020 yılında ülkemizde, dünyada ve Amazon gibi büyük bir e-ticaret sitesinde en çok neler satıldığını merak ediyorsanız, “2020 YILINDA EN ÇOK SATILAN 50 ÜRÜN” isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye’de olmayan iş fikirleri isimli uzun soluklu yazı dizisinin ikincisini okumak isterseniz:  “Türkiye’de  Olmayan İş Fikirleri – 2” 

 

Yapılan Yorumlar
 • Girişimci dedi ki:

  Türkiye’de olmayan iş fikirleri ve Girişimcilik örnekleri konusunda hazırlayacağınız uzun soluklu yazı disizisini sabırsızlıkla bekliyorum. Stres odaları konusunda ise haklısınız henüz ülkemizde yayılmış bir sektör değil ve girişimci adayları için güzel bir iş fikri olabilir. Başarılar

 • Genç Girişimci dedi ki:

  Ülkemizde olmayan iş fikirleri kaldı mı ki? Çevreme baktığım zaman her iş kolundan onlarca hatta yüzlerce görüyorum.

 • Türkiye Girişimci dedi ki:

  Türkiye’de olmayan iş fikirleri konusunda hazırladığınız içeriği çok beğendim. Teşekkür ediyorum.

 • Türkiye'de Girişimcilik dedi ki:

  Türkiye’de olmayan is fikrinizi kesinlikle beğendim. Fakat bu iş Türkiye’de tutar mı buna emin değilim ne yazık ki.

Bir Yorum Yapın