Su Bayisi Açmak Ne Kadara Mal Olur?

 Su Bayisi Açmak Ne Kadara Mal Olur?

Evlerimizde kullandığımız şebeke sularındaki kireç, arsenik, civa, kurşun ve düşük pH değeri gibi bir çok neden insanları doğal kaynak suları tüketmeye yöneltiyor. Bu nedenle su bayisi açmak karlı bir yatırım olabilir. Peki su bayisi açmak size ne kadar mal olur? Gelin hep beraber inceleyelim.

SU BAYİSİ AÇMAK 2021

su bayisi açmak 2021

2021 yılının en karlı iş fikirlerinden birisi kuşkusuz su bayisi açmak olacaktır. Çünkü çevrenizde gördüğünüz herkes müşteriniz olabilir ve her ev potansiyel müşteriniz olacaktır. Bu bağlamda bu karlı iş fikrini detaylı bir şekilde inceleyerek yola çıkmanız size yüksek kar marjı olan bir iş imkanı sunabilir. Özellikle pandemi sürecinin bile olumsuz yönde etkileyemediği sektörlerden birisi olan su bayiliği açma fikri hala çok popüler olmayan bir iş koludur denebilir.

SU BAYİSİ OLMAK İSTİYORUM

Su bayisi olmak istiyorum diyorsanız özellikle rekabetin düşük olduğu lokasyonları tercih etmeniz büyük bir önem arz etmektedir. Dağıtım ağınızı genişletmenin farklı yol ve yöntemlerini aramanız ve büyüyen bir müşteri portföyüne sahip olmanız bu sektörde tutunabilmeniz için çok önemlidir. Özellikle küçük ölçekte başlayacaksanız özellikle damacana suların teslimatı için küçük motor bisikletler kullanabilirsiniz.

Dikkatinizi çekebilir: “FATURA ÖDEME MERKEZİ AÇMAK”

Su bayisi olmak istiyorum

Sizden ilk defa alışveriş yapan müşterilerinizin düzenli müşteri yapmak için küçük kampanyalar, indirimler veya esnaf jargonu ile güzellikler yapabilirsiniz. Ayrıca müşterilerinize ürün teslim ederken irtibat numaranızın bulunduğu buzdolabı magnetleri, anahtarlıklar veya buna benzer küçük hediyeler de verebilirsiniz. Mesela benim abonesi olduğum işyerini seçme nedenim ilk olarak kaliteli bir firmanın dağıtım şirketi olmalarıydı ikinci olarak da damacana pompasını hediye etmeleri olmuştu. Sonuçta kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez değil mi? Belki mobil kullanımın oldukça arttığı günümüzde bir aplikasyon yaptırarak aramaya gerek kalmadan sipariş yapılabilecek bir sistem kurabilirsiniz. İki şekilde su bayisi açabilirsiniz.

  • Kendi Markanız
  • Franchise Bayilik

SU BAYİSİ AÇMAK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Su bayisi açmak için neler gereklidir?

Eğer çok büyük ölçekli ülke geneline dağıtım yapan bir şirket olmayı düşünmüyorsanız Türkiye genelinde bu dağıtımı yapan firmalarla rahat bir şekilde çalışabilirsiniz. Bu sayede düşük bir maliyetle iş sahibi olabilir, reklam desteği alabilir, en az 1000 damacana stok hediyesi ve profesyonel dağıtım konusunda yardım alabilirsiniz. Yalnız bu imkanlardan faydalanmak için çalışacağınız firmaya para ödemeniz gerekebilir. Her marka bayilik açılacak iş yerinin şartları karşılayıp karşılamadığını araştırmak isteyecektir ve belirledikleri kriterlere uygun olmanız durumunda firmanın isim hakkı ile işinizi kurabilirsiniz. Genel anlamda işyerinin metrekaresi, bulunduğunuz bölgenin nüfusu, depo boyutunuz gibi bir kaç husus firma tarafından kabul edilmeniz için yeterli olacaktır. Bu işlemler halledildikten sonra ise belediyeden alacağınız ruhsat ve maliye başvurusu ile vergi levhanızı almanız gerekecektir.

SU BAYİSİ AÇMAK NE KADARA MAL OLUR?

Su bayisi açmak için maliyet hesabı yapacak olursak bu işin kesin bir sınırlaması olmadığını belirtmemiz gerekir. Örneğin aynı işi 50 bin liraya da 150 bin liraya da kurabilirsiniz. Bu nedenle ilk yapmanız gereken işyerinizin hangi ölçekte açılacağını netleştirmek olmalıdır. Örneğin küçük ölçekli bir su bayiliği açmak istiyorsanız asgari 40-50 bin liraya ihtiyacınız olacaktır ancak aylık maliyetinizi sizin ayrı bir hesaplama ile yapmanız gerekir. Örneğin aylık dükkan kirası ne kadar olacak? İşyerinizde kaç personel çalıştırmayı düşünüyorsunuz? Onların sigorta masrafı ne kadar olacak? Bu ve benzeri soruları cevaplayarak gider kalemini netleştirip yola öyle çıkmanızda yarar var. Eğer bu iş fikri kafama yatmadı diyorsanız “40 BİN LİRAYA HANGİ İŞLER YAPILIR?” isimli içeriğimize göz atmanızda yarar var.

Suyla ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. (Source: Wikipedia)

Yapılan Yorumlar
  • Mert Han dedi ki:

    Şebeke suları o kadar kötü ki benim bile su bayisi açasım geliyor. Karlı iş gerçekten.

  • murat dedi ki:

    sıfırdan bayi açma şartlarına baktım. sıfırdan açana kadar harcayacagın parayı hazır kurulu bayi alsan 20 30 daha üstüne koyup. en azından hemen kazanmaya başlarsın. birde sıfır açıp batma riski var 😀

Bir Yorum Yapın