İnternet Tabanlı KOSGEB eğitimi ile Destek ve Kredi imkanı

 İnternet Tabanlı KOSGEB eğitimi ile Destek ve Kredi imkanı

Genç girişimcilerin destekçisi KOSGEB eğitimlerini artık internet üzerinden yapıyor. KOSGEB desteği almak isteyen girişimcilere sanal eğitim veriliyor ve destek&kredi imkanlarıyla büyük maddi destekler sağlıyor. 

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olarak bilinen KOSGEB, fikirlerini ve projelerini hayata geçirmek isteyen genç girişimciler için internet tabanlı eğitim portalını hayata geçirdi. Uzaktan eğitim alarak girişimciliğe ilk adımı atan kişiler ilerleyen dönemlerde maddi destek de alabilir ve kendi işlerini kurabilirler.

KOSGEB GİRİŞİMCİ DESTEĞİ

Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, KOSGEB başkanı olarak desteklenen girişimci adaylarının sayısının 1.5 milyona ulaştığını ve uygulamalı bir eğitimin ardından sertifika almaya hak kazanan adaylardan kendi işini kurmaya karar veren kişilerin 2 Milyar Türk Lirası alarak destek aldıklarını açıkladı.

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK BELGESİ

KOSGEB tarafından yetki verilen kurum ve kuruluşlar aracılığı ile geliştirilen metotların ve yöntemlerin uygulandığı Uzkurt, internet tabanlı verilecek eğitimlerin girişimci adaylarına büyük olanaklar tanıyacağından bahsetti. Konu anlatım videolarının yer aldığı online dersler, etkileşimli ders içerikleri, PDF formatında yayınlanan internet tabanlı e-kitaplar ve sınav sorularının yer aldığını belirtti. Girişimci adayları akıllı cep telefonları, tabletler ve bilgisayar aracılığı ile internetin bulunduğu her ortamda KOSGEB’in e-akademi programına ve eğitim müfredatına ulaşabilirler.

Düzenlenen eğitimleri alan ve başarılı olan kursiyerlere online ortamda Girişimcilik Belgesi (Katılım Belgesi) verilecek ve bu belgeye sahip olan kişiler KOSGEB’in desteklediği sektörlerden kabul edilebilir projeler ile başvurabilecekler.

KOSGEB DESTEK KREDİSİ NASIL ALINIR?

Online olarak verilen Kosgeb eğitim faaliyetlerini başarı ile tamamlayan girişimciler gerekli başvuruları yaptıktan sonra hibe veya faizsiz kredi imkanıyla projelerini hayata geçirebiliyor. Üretim yapan, teknoloji tabanlı bir projeye sahip olan girişimciler Geliştirme Destek Programı ile 370 bin TL’lik, kendi işini kurmak isteyen klasik iş fikirlerine ise 60 bin TL’ye kadar destek verilebiliyor.

Üreten ve gelişen bir Türkiye için girişimcilere devlet tarafından yeterince destek veriliyor. Bunun için gerekli olan şartları araştırmak için KOSGEB’in resmi web sitesini kontrol edebilir, esnaf ve sanatkarlar odalarına gidebilir gerekli şartları öğrenebilir, projeniz ile başvurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: “DÜŞÜK SERMAYE GEREKTİREN GİRİŞİMCİLİK FIRSATLARI”

Yapılan Yorumlar
  • Girişimci Genç dedi ki:

    Girişimcilik belgesi alarak kosgeb girişimci desteği alabilir miyim?

Bir Yorum Yapın