Hizmetlerimiz

Girişimci Gençler Platformu sizlere finansal, hukuki ve profesyonel destek vermek amacıyla kurulmuştur. Farklı alanlarda uzmanlar tarafından verilen destekler sayesinde yeni bir başlangıç yaparak iş kurmak isteyenleri veya iş sahibi olanları ileri noktalara taşımanın yollarını arıyoruz.

1- Sosyal Medya Yönetimi: Sosyal medya platformları işlerinizin daha büyük bir kitleye ulaşmasını, ürün veya hizmetlerinizin daha fazla müşteriye ulaşmasını sağlar. Bu nedenle başarılı bir sosyal medya yönetimi kurumsal kimliğinizin oluşmasına katkı sağlar. Ayrıca SEO çalışmalarının büyük bir kısmını sosyal mecralar oluşturmaktadır.

2-SEO Hizmeti: Search Engine Optimization (SEO – Arama motoru optimizasyonu) web sitenizin google ve diğer arama motorlarında belli başlı kelimelerde üst sıralarda çıkmasını sağlamayı konu alır. Örnek vermek gerekirse henüz 1 yılını bile tamamlamayan web sitemiz (sitenin yaşı SEO açısından büyük bir etkiye sahiptir) bir çok kelime de üst sıralara çıkmaya başlamıştır. “Türkiyede olmayan Girişimler, Köpek Üretim Çiftliği Kurmak, Oyun salonu açmak, Nail Bar Açmak” gibi etiket (tag) çalışmalarında web sitemiz ilk sayfada yer almaktadır.

Peki SEO neden önemlidir?

Somut bir örnek vermek gerekirse internet üzerinden elektronik eşya sattığınızı düşünelim. Bu sektörde binlerce rakibiniz var ve sizin web sitenize hiç müşteri gelmiyor. Ne yazık ki ne sizleri arayan ne de web sitesi üzerinden sipariş oluşturan müşteriniz yok. Burada devreye SEO giriyor. Google’da arama yapan insanların %70’i ilk sayfadaki web sitelerini inceler. Geriye kalanlar ise 2. 3. 4. sayfada inceleme yaparlar. Yeni pastanın büyük kısmını ilk sayfa, daha azını 2. sayfa alır ve bu tablo böylece devam eder.

Bu nedenle sizler daha fazla müşteriye ulaşabilesiniz ve ilk sayfada sonuç alabilesiniz diye web sitenizin SEO çalışmalarını yapıyoruz.

3- WEB SİTESİ KURULUMU: SEO yaparak daha fazla müşteriye ulaşabilmeniz için elbetteki bir web sitenizin bulunması gerekiyor. Eskiden insanlar kartvizit çıkarır ve müşterilerine dağıtırlardı. İhtiyacı olan bu kartlardan o iş yerini arar hizmet veya ürün isterdi. Fakat günümüz teknolojilerinde bu durum tamamen değişti. Anahtarınızı evde unuttunuz ve eve giremediğinizi düşünelim. Ankara’da ikamet eden bir kişi hemen google da “Ankara Çilingir” diye arama yapar. Bu nedenle daha fazla müşteriye ulaşmak için web sitenizin olması bu devirde bir zorunluluktur.

Eğer sizde web sitesi kurarak müşteri kitlenizi arttırmak, ürün ve hizmet satışınızı arttırmak istiyorsanız “Web Sitemi Kur” isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

Referanslar:

http://avukatmustafasengul.com (Etiket Çalışmalar: Yozgat Avukat, Yozgat Hukuk Bürosu)

http://adiyamanotokurtarici.com (Yapım Aşamasında)

4- REKLAM YÖNETİMİ: Bazen SEO veya etiket çalışması yapmak zorlaşıyor. Çünkü karşınızda 20 yıllık kurumsal firmalar ve büyük bir alt yapı olabilir. Böyle durumlarda bazı kelimelerde rakiplerinizle boy ölçüşmek imkansız hale geliyor. “Pırlanta” kelimesi rekabet oranı yüksek yani zor bir kelimedir. Bu nedenle SEO ile baş edemediğimiz durumlarda küçük reklam bütçeleri ile (google veya sosyal medya) müşteri portföyünüzü arttırmayı sağlıyoruz.

Ayrıca web sitemiz ve sosyal medya platformlarımız aracılığı ile daha fazla müşteri potansiyelinize ulaşmanıza destek oluyoruz. Yukarıda çok ziyaret alan bir kaç yazımızın ekran görüntüsünü görebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse “Ceviz Yetiştiriciliği Karlı Bir İş midir?” isimli yazımızda hem ceviz bahçesi kurmak isteyenlerle bu kurulumu yapan firmaları buluşturuyoruz. Aşağıdaki formatta hazırlanan banner yardımı ile çok fazla ziyaret alan yazılarımızda firmanızın reklamını yapıyoruz ve daha fazla müşteriye ulaşmanıza imkan tanıyoruz.

5- HUKUKİ DESTEK: Bizimle çalışmak isteyen firmalar, kuruluşlara avukatlarımız aracılığı ile hukuki destek sağlıyoruz. Yaptığınız veya yapacağınız işin hukuki zeminini sizler için araştırıyor ve gerekli durumlarda hukuki danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

6- PROFESYONEL DESTEKLER: Mali müşavir ve Muhasebecilerin yardımı ile sizlere mali konularda destek sunuyoruz.

7- PROJE HAZIRLAMA: KOSGEB gibi hibe ve kredi desteği veren kurum ve kuruluşlar için proje hazırlama sürecinize yardımcı oluyoruz. “Proje nasıl hazırlanır? Projemin kabul edilmesi için nelere dikkat etmeliyim?” gibi sorularınıza cevap arıyoruz.

Ayrıntılı bilgi için;

: iletisim@girisimcigencler.com