Hediyelik Eşya Satan Dükkan Açma Fikri

 Hediyelik Eşya Satan Dükkan Açma Fikri

Hediyelik eşya satan dükkan açma fikri bazen karlı bir girişimcilik olabilir. Eşya satan bir dükkan açarak yüksek kar marjı sağlayabilir ve karlı bir işe yelken açabilirsiniz.

HEDİYELİK EŞYA SATAN YERLER

Düşük sermayeli iş fikirleri

Hediyelik eşya satan yerler genellikle fazla rağbet görmeyen düşük sermayeli iş fikirleri gibi görünse de böyle bir dükkana giren bir müşteri kolay kolay bir şey almadan çıkamaz. Bu tarz dükkanlar gerekli gereksiz alışveriş yapma ihtiyacı duyan müşteriler sayesinde çok karlı bir işe dönüşebilir. Bu işe başlangıçta çok düşük bir maliyete ihtiyacınız olacaktır. Özellikle toptan ürün alacağınız zaman maliyeti oldukça düşürebilir ve kar marjınızı yükseltebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: “ÇİNDEN UCUZA TOPLU ÜRÜN GETİRİP SATMA FİKRİ”

EŞYA SATAN DÜKKAN AÇMA

Hediyelik eşya satan dükkan açma

Eşya satan dükkan açma düşüncesine sahipseniz bu işin olumlu ve olumsuz taraflarını en ince ayrıntısına kadar düşünmeniz gerekmektedir. Çünkü başlangıçta bir heves ile başlatılan işler kısa veya orta vadede iflas ile sonuçlanabiliyor. Bu nedenle SWOT Analizi yaparak bu işin artı ve eksilerini işe başlamadan belirlemekte yarar görüyorum. Örneğin korona virüs pandemisi varken bu işe hemen şimdi başlamak ne kadar mantıklı? Bu işe başlamak için insan yoğunluğu fazla olan bir cadde veya sokağı lokasyon olarak belirlemekte yarar var. Peki siz lokasyon olarak nereyi düşünüyorsunuz? Kiranız ne kadar ve bu kirayı kaç ay ödeyebilecek yedek bütçeye sahipsiniz? Bu ve benzeri soruları kendinize sormanızda yarar var.
HEDİYELİK EŞYA SATMA FİKRİ

hediyelik eşya satma fikri

Hediyelik eşya satma fikri kar marjı açısından oldukça yüksek bir işkoludur. Ortalama maliyet ve sermaye hesabı ise küçük ölçekte 40 bin lira ile 100 bin lira arasında değişiklik gösterebilir. Bu işin en önemli kısmını tedarik kısmı oluşturmaktadır. Bu bağlamda ürünleri toptan alacağınız yerde kar ederek işe başlamanızda yarar var. Düşük maliyetle tedarik ettiğiniz ürünleri yüksek kar marjları ile satabilir ve hediyelik eşya satma fikrinizi başarı ile sonuçlandırabilirsiniz.

ONLİNE HEDİYELİK EŞYA SATARAK DA PARA KAZANABİLİRSİNİZ

Hediyelik eşya satan bir dükkan açmanın yanı sıra bu işin pazarlamasını farklı yönlere taşımanız gerektiği yadsınamaz bir gerçek. Özellikle internet ve teknolojinin her yanımızı fethettiği bu günlerde işinizi internete taşımak sizi her zaman bir adım öne taşıyacaktır. Bu nedenle online alışveriş yapılabilecek bir e-ticaret platformu kurarak satışlarınızı sadece bağlı bulunduğunuz caddeye, sokağa, ile veya ilçeye satış yapma zorunluluğunu ortadan kaldıracaktır. Eğer sizlerde farklı iş fikirleriyle ilgili bilgi almak isterseniz “40 BİN LİRAYA NE İŞ KURULUR?” isimli içeriğimize göz atabilirsiniz.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın