Girişimciler için Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

 Girişimciler için Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Girişimciler için hazırlanan “Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri” isimli uzun soluklu yazı dizimizin yenisini sizlerin beğenisine sunuyoruz. İş hayatına atılmayı planlayan herkes Türkiye’de olmayan iş fırsatları konusunda araştırma yapar veya gençliğinden beri düşündüğü bir iş fikrine sahiptir.

Her girişimci sıra dışı bir iş fikrini hayata geçirmenin yollarını arar. Bugün sizler için yıllar sonra uygulamayı tasarladığım bir iş fikri ile tanıştırmak istiyorum. Eğer sizler benden erken davranırsanız ortaklık konusunda bana ulaşmanızı bekleyeceğim. Çünkü bu fikrin tutacağına olan inancım tam sadece uygulamak için gerekli şartların oluşmasını bekliyor olacağım.

Türkiye'de olmayan iş fikirleri listesi

TÜRKİYE’DE OLMAYAN İŞ FİKİRLERİ

Türkiye’de olmayan iş fikirleri konusunda daha önce bir çok yazı kaleme almıştık. Bunlar arasında en çok rağbet göreni “Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri – 1” isimli yazımız olmuştu. Eğer bu makalemizi daha önce okumadıysanız sizlere katkı sunacağını unutmamanızı ve muhakkak okumanızı tavsiye ediyorum. 

Türkiye’de olmayan iş fikirleri sizlere farklı bir bakış açısı kazandırmanın kapısını aralamak için kaleme alınıyor. Aslında bakarsanız bu iş fikirleri Türkiye’de yapılmamış olmasından ziyade yapılma ihtimali mümkün ufak revizyonları konu alan fırsatları sizlere sunuyor. Burada asıl amacımız sizlere farklı bir pencereden bakma imkanının her zaman olduğunu göstermek.

Örnek vermek gerekirse tarihte “Altına Hücum” olarak anılan ilk hareket, 1849 yılında California’da Sierra Nevada’nın dağlarında yaşandı.Dünyanın dört bir yanından gelen altın avcıları, kaderlerini değiştirecekleri inancıyla kayıklarla, trenlerle, yürüyerek bölgeye akın ettiler. 1849 yılında başlayan bu serüven sonunda zengin olma hayali altın arayan herkesin aklında yer edinmişti. Bu bölgeden yayılan  “define” dedikodusu dünyanın dört bir yanına yayıldı ve her şeyi göze alarak çıkılan ve bir yıl süren çetin yolculuklardan sonra, altın tarlalarının zalim gerçeğiyle karşılaştılar. Kısa bir süre sonra zengin olacaklarını düşünen altın avcıları için gerçek çok farklı olacak ve bu macera büyük hayal kırıklıkları ve acılarla son bulacaktı. Bir istisna ile…

San Francisco’lu Sam Brennan isimli bir tüccar/girişimci bu tarihi fırsatı değerlendirmeyi bildi ve bu hikayenin kahramanı olmayı başardı. Bir gün bile altın aramaya tenezzül etmeden, California’nın en zengin adamı unvanını kazandı. Peki nasıl? Altına hücumun başlayacağını duyduğu zaman, bölgedeki bütün kazma, kürek ve elekleri satın alan Sam hayatının en büyük fırsatını değerlendirmeyi bildi. İlk altın avcıları bölgeye geldiklerinde 20 sente satılan gereçleri, Brennan, üzerine yüzde 750’lik bir kâr oranı koyarak satmıştı. Bu hikayenin sonunda altın avcıları evlerine hayal kırıklığı ile dönerken girişimci Sam parlak zekası ile başarılı olmuştur.

Türkiye'de olmayan iş fırsatları

TÜRKİYE’DE OLMAYAN İŞ FIRSATLARI

Türkiye’de olmayan iş fırsatları uzun soluklu makale dizimizin sonuncusunda sizlere aylardır kafamda tasarladığım ve ülkemizde henüz ciddi manada yapılmayan bir iş fikrini sunmak istiyorum. Bu proje daha da geliştirilebilir ve yaratıcı düşüncelerinize özgü tasarlanabilir.

Sıra dışı Terlik Üretimi

Yukarıda da bahsettiğim gibi yurt dışında farklı çeşitleri ve modelleri olan terlikler ülkemizde sürekli standart bir şekilde üretilmektedir. Terliğin ülkemize girişinden beridir hiç bir değişiklik arz etmeyen terliklerde en büyük farklılık parmak arası terliktir ve bu da ülkemizde çıkan bir farklılık değildir diye tahmin ediyorum.

Kışlık olarak üretilen panduf diye tabir edilen terliklerin dışında yazın da kullanılan farklı terlik modellerini gelin hep beraber inceleyelim.

TÜRKİYE’DE OLMAYAN GİRİŞİMLER

Türkiye’de olmayan girişimler üzerine kaleme alınan yazı dizimizi ilginç tasarımlı sıra dışı terlik modelleri ile sonlandırıyoruz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın