Gelir Gider Tablosu Oluşturma

 Gelir Gider Tablosu Oluşturma

Uzun zamandır arkadaşlarımızın rica ettiği gelir-gider tablosu oluşturma konusunda içerik hazırlamayı düşünüyordum. Bu bağlamda kendi kullandığım programları ve excel dosyasını sizlerin beğenisine sunmaya karar verdim. Aşağıda bulunan Video part 1&2 ile bu konuyu daha detaylı anlayabilirsiniz.

GELİR GİDER TABLOSU

Finansal okuryazarlığın ilk basamağı bana göre gelir gider kalemlerini not almaktan geçiyor. Bu nedenle gelirlerimizi ve giderlerimizi bilmeliyiz ki finansal bağımsızlığımızı inşa edebilelim. Özlem Denizmen’in çok sevdiğim bir sözü var. “Parası yöneten hayatını yönetir!” Bu nedenle paramızı yönetebilmenin ilk şartı onu takip edebilmektir diye düşünüyorum. Yatırım yapmak için ilk olarak gelir ve gider arasındaki dengeyi kurabilmek gerekiyor. Bunun da farklı yol ve yöntemleri var.

MOBİL GELİR GİDER UYGULAMASI

Mobil olarak bir çok gelir-gider tablosu kullandım. “Moneye” isimli bir uygulama var yine Özlem Denizmen’in yönetimi altında. Kassa diye bir uygulama var ve buna benzer bir çok uygulama indirip kullandım. Ancak en çok hoşuma gideni ise “Masraf Yönetimi” isimli uygulama oldu. Bu uygulama ile gelirinizi, giderinizi ve yatırımınızı takip edip kontrol edebilirsiniz.

İlgili uygulamayı indirmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

GELİR GİDER TABLOSU EXCEL

Gelir-Gider tablsounu excel üzerinde de hazırlamaya çalıştım. Çok karmaşık olmaması ve herkesin kullanabilmesi için azami gayret gösterdim. Çok işlevsel olmasa bile takibi kolay olduğunu düşünüyorum.

Gelir-Gider Excel Tablosu İNDİR

Mobil Uygulama tanıtım videosu: Part 1 İZLE

EXCEL Tablosu tanıtım videosu: Part 2 İZLE

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın