Evde Ek İşler Yaparak Para Kazanmak Çok Kolay

 Evde Ek İşler Yaparak Para Kazanmak Çok Kolay

Türkiye’de hızla artarak devam eden bir sektör haline gelen evde ek işle gelir sağlamak size de gelir kapısı açabilir.  Genelde kadınlar tarafından tercih edilen bu alışkanlık yavaş yavaş kendine yatırım yapmak isteyen ya da sermaye arayan erkekler tarafından da keşfedildi.

Kariyer sitelerinde yada forumlarda “evde ek iş arıyorum” diyen insanları mutlaka görmüşsünüzdür.İşin aslına bakarsanız, sektör olarak sadece eskiden olduğu gibi evde nakış yapmak yada makyaj malzemeleri satmak değil olay. Artık teknoloji ve lojistiğin gelişimiyle insanlar yurt dışından ürün getirtip, Türkiye’de bunları satabiliyor. Evde ek iş imkanı çeşitli sektörlerde patlama yaptı ve freelancer olarak da devam ediyor.

EVDE EK İŞ ARIYORUM DİYENLERE

Yazı yazarak bile para kazanabilirsiniz evde. Yada yatırım yaparak,borsaya girerek. Size pek çok yol daha sayabilirim ama tabi ki hiçbiri emeksiz olmuyor. Zamanla zengin olmuş insanlara bakarsanız, hiçbirinin tek bir gelir kaynağı ile zengin olmadıklarını anlarsınız. İşin içinde daima bir sabit para akışı vardır. Para kazanmak için artık eskisi kadar yetenek yada bilgi sahibi olmanıza gerek yok. Risk almanız yeterli. Kendi işinizin yanında evde oturacağınız vakti değerlendirip farklı bir gelir yolu elde edebilirsiniz. Bunun için bahsettiğim gibi en iyi yol e-ticaret. Gelin bakalım neymiş şu e-ticaret. Yapacağınız iş en basit tabiri ile sanal esnaflık. Ucuza aldığınız malı kar elde etmek amacıyla satıyorsunuz. İsteğinize bağlı olarak ister gider Amazon’dan toplu mal alıp Aliexpress’te pahalıya satarsınız, ister de gidip yurt dışından Türkiye’ye ürün getirip burada satarsınız. Yapacağınız iş en temel haliyle bu.

İlginizi çekebilir: DÜŞÜK SERMAYE İLE KURULABİLECEK İŞ FİKİRLERİ

EVDE EK İŞ İMKANI EK GELİR DEMEK!

Peki yapabileceğiniz şeyler sadece e-ticaret ve yazarlık mı? Hayır tabi ki. Bir alanda uzmanlaşıp e-kurs da verebilirsiniz, dijital pazarlama hizmeti de. En çok kullanılan 2. yöntem olan e-kurs hakkında konuşalım biraz. Bu sektör için en çok kullanılan platform Udemy’i hepiniz duymuşsunuzdur. Uzmanlaştığınız, farklı bir görüşe sahip olduğunuz yada öğrenmek isteyenlere bir şeyler katacağını düşündüğünüz konular varsa bence e-kurs vermek tam size göre! İçeriğinizi belirleyin, rotanızı çizin, kendinize güvenin ve mikrofonun önüne geçin. Şimdi size evden para kazanmanın en çok kullanıldığı 1. yöntemi açıklıyorum. Freelance çalışmak. Nedir freelance çalışmak? Esasında herhangi bir şirket için çalışmadan müşterilerinizin isteklerini para karşılığı gerçekleştiriyorsunuz. Bir nevi kiralık katilsiniz yani. Yazılım, tasarım, pazarlama, SEO analizi (search engine optamization), ürün geliştirme ve reklam gibi alanlarda kendinize güveniyorsanız bence bir denemelisiniz. Türkiye’de binlerce freelance çalışan var ve bu şirketlerin de işine gelen bir durum.

EK İŞLE GELİR SAĞLAMAK ÇOK KOLAY

Sözün özüne gelirsek, artık evde ek işle gelir sağlamak ve para kazanmak çok kolay. Eğer siz de ek gelir kaynağı arıyorsanız ve artık kendi ağacınızın meyvesini yemek istiyorsanız bence bir araştırın size en uygun yöntemi. Saydıklarımın dışında pek çok farklı gelir kaynağı da var tabii.Siz sadece araştırın eminim kendinize göre bir şey bulacaksınız. Kurun
işinizi siz kahvenizi yudumlarken aksın paralar.

Bu yazı dikkatinizi çekebilir : 5.000 LİRAYA HANGİ İŞLER YAPILABİLİR?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın