Ek İşlerle Hızlı Para Kazanma Yöntemleri

 Ek İşlerle Hızlı Para Kazanma Yöntemleri

Günümüzde tek maaş ile geçinmek gittikçe zorlaşıyor. Özellikle asgari ücret gibi düşük ücretle çalışan kişilerin ev ve ailelerini geçindirmeleri, çocuklarını okutmaları çok zor bir hal aldı. Bu sebeple ekstra işler yaparak hızlı para kazanma yöntemlerinden bazılarını beğeninize sunacağız. Bahsedeceğim yöntemlerin bir çoğu tarafımca veya tanıdıklarım tarafından denenmiş yöntemlerdir.

1- Makale Yazarak Para Kazanmak İster misin?

Üniversite yıllarında makale başı 1 TL’ye anlaştığımız bir firma ile çalışmaya başlamıştık. Aylık yaklaşık 300-400 lira gelir sağladığımız o dönemle şimdiyi kıyaslarsak özgün ve keywords (anahtar kelime) temelli makalelerin daha fazla ücret edeceğini tahmin ediyorum. Makale yazan şirketlerle veya forum sitelerinde pazarlamasını yaparak günde yarım saatlik çalışma ile hanenize ekstradan aylık 500 TL girmesini sağlayabilirsiniz. Özgünlük önemli diğer türlü kopyala-yapıştır içeriklerle en fazla 1 ay para kazanabilirsiniz.

Makale yazarlığı kadromuza dahil olmak için: “MAKALE YAZ PARA KAZAN” 

2- Satış Firmaları İçin Temsilcilik Başvurusunda Bulunun

Kozmetik, teknoloji, temizlik ürünleri veya diğer bütün alanlarda komisyon/kar payı ile satış gerçekleştirebilir ve aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Bunu sağlayabilmek için ikna kabiliyetinizin yüksek olması ve geniş bir çevreye sahip olmanız gerekmektedir. Örneğin Avon gibi bir kozmetik markasında temsilci olarak çalışmaya başladığınız zaman size gelen katologlar, numuneler (tester ürünler) ile iyi bir pazarlamayı bütünleştirerek güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken husus başlangıç ücreti talep etmeyen, ücretli eğitimi zorunlu tutmayan veya toplu alışveriş yapmayı mecbur tutan bu yolla büyük rakamları insanlara para kazandıracağı ümidi ile kazanan firmalardan uzak durmanız yönünde olacaktır.

3- Part Time (yarı zamanlı) Çalışmak

Günümüzün popüler kavramlarından birisi  olan part-time çalışmak ABD’de yaygın şekilde kullanılan çalışma yöntemlerinden birisidir. Özellikle yurt dışında çalışanlar saatlik ücret almaktadırlar ve çalışma saatleri esnektir. Ülkemize dönecek olursak garsonluk, taksi şoförlüğü, kuryelik gibi part time çalışma imkanı bulacağınız meslekler mevcuttur. Asıl işinize ek olarak yapacağınız yarı zamanlı işler için yüksek bir enerjiye sahip olmanız gerektiğini söylemeye gerek duymuyorum.

4- Freelancer olarak çalışmak

Home-ofis olarak kullanabileceğiniz evinizde çalışmak ihtiyacınız olan 2 şey bulunmaktadır. Birincisi bir bilgisayar, ikincisi ise internet ağı. Bionluk gibi aracı sitelerle veya r10 gibi webmaster forumlarında kolaylıkla iş bulabilirsiniz. Birinci maddede bahsettiğim makale yazarlığından, web masterlığa, grafik tasarımından, seslendirmelere kadar her işi bulabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz sektörleri siz belirleyin.

5- Kripto Para Satın Almak

Diğer işlere oranla biraz riskli olmakla beraber en hızlı para kazanma yöntemlerinden birisi kripto para (bitcoin v.b) satın almaktır. Çünkü dolar, euro veya altına oranla anlık gerçekleşen büyük değişimler yatırımcılar için fırsat anlamına geliyor ve 10 dakika gibi kısa bir sürede binlerce dolar kazanma şansınız mevcut. Fakat madalyonun diğer tarafını da görmemiz gerekir ki kısa bir süre içerisinde aynı şekilde kripto paraların ters yönlü düşüşü de gerçekleşebilir ve yine binlerce dolar kaybedebilirsiniz. Paribu veya Btctürk gibi Türk Kripto para borsaları yardımıyla yatırım yapabilirsiniz. Eğer Bitcoin veya alt coin yatırımına girecekseniz ilk önce kendinizi geliştirmenizi, milletin sözü ile alım-satım yapmamanızı, piyasayı bilen uzmanların görüşlerini dikkate almanızı tavsiye edebilirim.

Yapılan Yorumlar
  • Cahit Bey dedi ki:

    Herkes tutturmuş bir bitcoin, girmeyin kardeşim kazanan yok. Ek işlerle para kazanmak istiyorsan para biriktirip faize at. Al sana ek gelir

  • admin dedi ki:

    Yorumunuz için teşekkürler. Şunu unutmamalısınız ki her işte olduğu gibi kripto para yatırımında da bazı riskler mevcuttur. Grafik okumayı ihmal ederseniz ve uzman analistçilerin yorumlarına değer vermezseniz kaybetmeniz olasıdır. Fakat bu işleri yaparak çok para kazananları bizzat tanıyorum. Benimde kazançlarım ve kayıplarım oldu. Bitcoin işi biraz şans, biraz tecrübe ve bilgi işidir. Faiz konusuna gelirsek haklısınız ek gelir getirir ve biz bu konuyu “EN ETKİLİ 6 PASİF YATIRIM STRATEJİSİ” isimli makalede zaten işledik.

Bir Yorum Yapın