Düşük Sermaye ile Yapabileceğiniz Karlı İş Fikirleri

 Düşük Sermaye ile Yapabileceğiniz Karlı İş Fikirleri

2020 yılının son günlerini yaşadığımız şu günlerde çoğu girişimcinin aklında yeni bir iş kurma fikri yatmaktadır. Çalıştığınız iş yerinde aldığınız maaş artık sizi tatmin etmiyor ise her şey hiç olarak başladı sözünü size hatırlatmakta yarar görüyorum. Peki düşük sermaye ile yapabileceğiniz karlı iş fikirleri nelerdir?

DÜŞÜK SERMAYE İLE YAPABİLECEĞİNİZ KARLI İŞ FİKİRLERİ

Düşük sermayeli iş fikirleri konusunda uzun zamandır yaptığımız araştırmalar sonucunda belli başlı iş gruplarını listelemeyi başardık. Öncelikli olarak bazı konuların altını çizmekte yarar görüyoruz. İlk olarak bu iş kollarını yapabilmeniz için ya yeteneğinizin olması gerekiyor ya da belli başlı kursları tamamlayarak aldığınız eğitimle bu işi yapabileceğinizi ispatlayacak bir sertifikaya sahip olmanız gerekiyor. Geleceğinizin işine emin adımlarla ilerlemek ve bu iş kolunu sağlam temeller üzerine kurmak için şimdilik bazı zorluklarla baş etmeniz gayet normal.

DÜŞÜK SERMAYELİ İŞ FİKİRLERİNİN MERKEZİNDE NE VAR?

Başlıktan da anlayacağınız üzere bu işlerin ortak özelliği fazla bir sermayeye ihtiyaç duymamaktan geçiyor. Bazı iş kolları için 5 bin TL gibi küçük rakamlar bile yetebilir. Tabi aynı işe isterseniz 100 bin lirayla da başlamanız mümkün. Bu sizin merdivenleri birer birer çıkma veya asansörle çıkma tercihinize kalmış bir durum. Bazıları ne yazık ki şanslı olamadığı için 100 bin liralık sermayeye sahip olamadan bu zorlu mücadelenin ortasında buluyor kendini.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: “40 BİN LİRAYA NE İŞ YAPILIR?”

Düşük sermayeli iş fikirlerinin merkezinde kar topu etkisi var. Peki kar topu etkisi ne demek? Kar topu etkisi Albert Einstein bileşik faiz getirisinin bir başka yöntemi diyebiliriz. Normalde yatırım amacı ile kullanılan bu yöntemi arama motorları ile öğrenebilirsiniz. Özet geçmek gerekirse para ile para kazanmanın ne kadar kolay olduğunu konu alan bu yöntem ile paranızı küçük bir kar topuna benzetebiliriz. Sermayeniz ne kadar güçlü olursa başlangıçta sahip olduğunuz kar topu da o kadar büyük olacaktır.

Kar topu diye anlatmak istediğimiz asıl konu ise sermayeniz ne kadar düşük olursa olsun tıpkı bileşik getiri örneğinde olduğu gibi kazancın mevcut sermayeye eklenmesi yoluyla kar topunun günden güne büyümesini sağlamak.

2021 YILININ KARLI İŞ FİKİRLERİ

Sektörel olarak bakıldığı zaman 2020 yılı korona virüs etkisi ile en çok ilaç, temizlik ve destek vitamin veya diğer gıdalarda kendini gösterdi. Aynı şekilde gıda sektörü, seyahat acenteleri, tur şirketleri, otobüs ve uçak firmaları ise bu durumdan olumsuz yönde etkilendi. Buradan da anlaşılacağı üzere olağanüstü durumlar farklı sektörleri farklı şekilde etkileyebilmektedir.

İlginizi çekebilir; “KORONA VİRÜSLE HAYATIMIZA GİREN İŞ FİKİRLERİ”

Bu nedenle seçilen sektörleri ve iş fikirleri göz önüne aldığımız zaman korona virüsün bitişini ve hayatın normalleştiğini baz aldığımızı öncelikli olarak belirmekte yarar görüyorum.

KARLI İŞ FİKİRLERİ

Karlı iş fikirleri listesi genel olarak düşük sermaye, yetenek veya kısa süreli eğitimle hayata geçirilebilecek işleri konu almaktadır. Bu nedenle ilk olarak kendinizi tanımanız, ilgilerinizin ve yeteneklerinizin farkına varıp ona göre karar vermeniz büyük önem arz etmektedir.

 1. Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Yapmak
 2. Çiçekçi Dükkanı Açmak
 3. Mantar Yetiştiriciliği
 4. Solucan Gübresi Yetiştiriciliği
 5. Yarasa Gübresi Üretmek
 6. Online Eğitmenlik Yaparak Para Kazanmak
 7. Feng Shui Danışmanlığı Yapmak
 8. Evlilik Danışmanlığı
 9. Butik Çay evi Açmak
 10. Emlak Ofisi Açmak
 11. Çiçek Yetiştiriciliği
 12. Çiçekçi Açmak
 13. Blog Yöneticiliği
 14. Web Site Tasarımı Yapmak
 15. Nostaljik Ürünler Satmak
 16. Dış Çekim Fotoğrafçılığı
 17. Catering Hizmeti Vermek
 18. Teraryum Yapıp Satmak
 19. Takı Tasarlayıp Satmak
 20. Oto Çekici İşi yapmak
 21. Freelancer Olarak Çalışmak
 22. Bahçe Ekipmanı Satmak
 23. Organik Ürün Yetiştirip Satmak
 24. Al-Sat yapmak
 25. Kinoa Yetiştirmek
 26. Düğün Nişan Organizatörlüğü
 27. İmaj Danışmanı Olmak
 28. Blog sitesi Açmak
 29. Vlogger Olmak
 30. Yaşam Koçu Olmak
 31. Fotoğraf Stüdyosu Açmak
 32. Networking Marketting
 33. Yumurta Yetiştiriciliği
 34. Alabalık Üretim Çiftilği Açmak
 35. Okul Kantin İhalesine Girmek
 36. Reklam Ajansı Kurmak
 37. Organizatör Olmak
 38. Oto Yıkama Açmak
 39. Dans Okulu Açmak
 40. Makyaj Hizmeti Vermek

Yukarıda saydığımız meslekler ve iş kolları küçük sermaye ile başlayabileceğiniz ve günden güne işlerinizi büyütebileceğiniz yüksek karlı işleri konu almaktadır. Bugünlük genel bir liste hazırlamakla yetindik fakat en kısa zamanda burada bahsi geçen bütün işlerin detaylı açıklamasını da yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
 • Osman Sunay dedi ki:

  Karlı iş fikirleri ile ilgili yazınızı ve iş fikirlerinizi çok beğendim.

 • Kunduracı Ahmet dedi ki:

  Düşük sermaye ile yapılacak en karlı iş bence internet üzerinden yapılacak işler. Dönem değişti artık dükkan aç kira öde, personel çalıştır vs. Bunlara gerek yok. Website kur ürün sat bitti gitti. Aylık 5 bin kira vermeye ne gerek var

Bir Yorum Yapın