Düşük Sermaye ile Kurulabilecek İş Fikirleri

 Düşük Sermaye ile Kurulabilecek İş Fikirleri

Bir iş yeri kurmanız için, kendi işinizin patronu olmak için çok büyük sermayelere ihtiyacınız yoktur. Çok düşük sermayeler ile kurulabilecek iş fikirlerini ve fırsatlarını düşünün ve kararınızı ona göre verin.

Herkesin 150-200 bin TL’lik bir sermaye ile bir iş kurma fikri vardır fakat düşük bütçeli iş fırsatları ile kendinize gelir sağlayacak güzel iş fikirleri sizleri bekliyor.

1- Langırt Masası alın veya imalatını yapın:

Çok düşük bir sermaye ile ikinci el bir langırt bile satın alabilirsiniz. İnternet ortamında yaklaşık olarak 1.500-2000 TL’ye satılıyor. Daha sonra bunu tanıdığınız bir iş yerine (kalabalık olması şart) bu langırtı yerleştirin ve oturduğunuz yerden para kazanmaya başlayın. Eğer tanıdığınız yoksa kafelerin, oyun salonlarının bir bölümüne %50 kar ile bırakabilirsiniz. Ay sonunda kasada biriken paranın yarısını siz alın yarısını da iş yerine verin. Makina sayısını çoğaltarak gelirinizi günden güne katlayabilirsiniz. Marangozcu değilseniz anlaşacağınız birisi ile düşük sermaye ile kendiniz üretimini ve satışını da yapabilirsiniz.

 

2- Yükselen İş Fırsatı: Paspas Matik:

Türkiye’ye kısa bir süre önce hızlı bir giriş yapan paspas matik yüksek bir kar marjı sağlıyor. Benzin istasyonlarına, araba yıkama yerlerine, otoparklara veya buna benzer iş yerlerine bırakabileceğiniz paspasmatikler sayesinde yine aynı şekilde düşük sermaye ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kendi makinanızı üretebilirseniz Türkiye’nin her yerine makine satışı da yapabilirsiniz.

 

3- Araba Yıkamacılığı ile Yüksek Kar Marjı:

Düşük sermayeli iş fikirleri arasında bir diğer seçenek  ise araba yıkama sektörüdür. Uygun malzemelerin temini ve işlek bir lokasyon tercihinin ardından kira, personel, su, ve temizlik malzemeleri dışında fazla bir masrafınızın olacağını düşünmüyorum. Arabanızı yıkamaya götürdüğünüz zaman oluşan kuyrukları mutlaka görmüşsünüzdür. Eğer bulabiliyorsanız kurulu bir iş yerini almanız yararınıza olacaktır. Çünkü düzenli bir müşteri potansiyeline sahip olması sizin için bir artı olacaktır.

 

4- Dış Çekim Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak:

Eğer fotoğraf çekmeye ilginiz varsa tam size göre bir iş buldum. Eğer eğitiminiz yoksa fotoğrafçılık kurslarına hemen kaydolun ve profesyonel bir fotoğraf makinesi satın alın. Bu iş için binlerce lira ödeniyor ve masrafınız da yok. İlerleyen dönemde pembe bir klasik otomobil almayı da ihmal etmeyin (Vosvos favorim)

 

5- Çiğköfteci dükkanı açın:

Diğer işlere göre düşük sermaye ile kurulacak iş yerlerinden birisi de çiğ köfteci dükkanı açmaktır. Şu an her köşede bir tane kurulmasının asıl nedeni de tam olarak budur. Tek yapmanız gereken kalabalık bir yer bulmak ve çevrenizde rekabet etmek zorunda olmadığınız bir lokasyonu tercih etmeniz olacaktır.

 

6- Düşük Maliyetler ile Şube Açın

Bazı firmalar düşük bir maliyet ile bir iş yeri için lazım olan her şeyi kurmanıza yardımcı oluyor. Onların yaptığı reklamlardan, malzemelerden faydalanma imkanı da sunması cabası. Bir önceki madde de bahsettiğim çiğköfecilik içinde bu tercih sunulabilir.

 

 

 

İlginizi Çekebilir: “DÜŞÜK SERMAYE GEREKTİREN FARKLI İŞ FİKİRLERİ”

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın