Çin’den Ucuza Ürün Getirip Satarak Para Kazanmak

 Çin’den Ucuza Ürün Getirip Satarak Para Kazanmak

Her girişimci veya girişimci adayı kendi sistemini kurmanın alternatif yollarını arar. Ucuz işçiliğin başkenti Çin’den ucuza ürün getirmek size yepyeni iş kapılarını açabilir.

ÇİN’DEN ÜRÜN GETİRMEK

Çin’den ürün getirmek düşünüldüğünün aksine çok zor değildir. Sadece sisteminizi kurmak için biraz zamana biraz da yardıma ihtiyaç duyacaksınız. Ürün tedarik etmeden evvel ne getirmeniz ve nasıl getirmeniz gerektiği konusunda emin olmalısınız. Günümüzde isterseniz ürünleri parça parça halinde Çin’den getirtebilirsiniz. Hatta bunun dışında üretimini bile yaptırabilir ve yalnızca ürünün Türkiye’ye gelmesini beklemeniz gerekebilir.

ÇİN’DEN UCUZA ÜRÜN GETİRMEK

Çin’den ucuza ürün getirmek her girişimcinin hayallerini süslemektedir. Çin’de sayısız ürün mevcut. Bu ürünlerin çok çok ucuza getirilebileceğini de biliyorsunuz. Geriye ne kaldı? Bu ürünleri getirmenin kolay ve güvenilir bir yolunu bulup ülkemiz pazarında satışını gerçekleştirmek. Aslında bakarsanız Çin’den bir ürünü getirmekten daha zor olan getireceğiniz ürünü Türkiye pazarında satışını gerçekleştirmek ve kendinize ait bir pazar oluşturmak olacaktır.

İlginizi çekebilir: “40 BİN LİRAYA HANGİ İŞLER YAPILABİLİR?

ÇİN’DEN UCUZ NE GETİRİLİR?

Her girişimcinin aklını sorgulayan bir soruyla asıl konuya giriş yapalım. “Çin’den ucuza ne getirilir?” Aslında bu sorunun cevabı sizin başarıya ulaşmanıza olanak tanıyacak fırsatı sunar. Eğer doğru cevabı verir ve gerçekten sizi başarıya ulaştıracak doğru ürünü seçerseniz amaçlarınıza ulaşabilirsiniz. Bunun araştırmasını yapacak ve kararını verecek olan sizsiniz. Bu karar sizin başarılı veya başarısız olmanıza en büyük etkiyi yapacağını unutmamalısınız. Yine de sizlere fikir oluşturabilmek için Çin’den getirebileceğiniz bazı ürünleri ve sektörleri listelemek istiyorum.

 • Kırtasiye Malzemeleri
 • Takı ve Aksesuar
 • Hırdavat Ürünleri
 • Ev Dekor Ürünleri
 • Tekstil Malzemeleri
 • Spor Malzemeleri
 • Bilgisayar Parçaları
 • Otomobil Yedek Parçaları
 • Aydınlatma ve Işıklandırma Ürünleri
 • Oyuncaklar
 • Telefon Aksesuarları

ÇİNDEN NASIL MAL GETİRİLİR?

“Çin’den nasıl mal getirilir?” sorusunun birden fazla alternatif cevabı var. Kendiniz gidebilir ve Çin’de bir süre kalabilir ve yerinde araştırma imkanı bulursunuz. Bunun için ya dil bilmeniz gerekiyor ya da bir tercüman aracılığı ile iletişim problemini çözebilirsiniz. Eğer bu işin maliyetinin sizin bütçenizi aşacağını düşünüyorsanız “30.000 BİN LİRAYA HANGİ İŞLER YAPILIR?” isimli başlığı incelemenizi tavsiye ederiz.

Aracı bir şirket yardımıyla ürünlerinizi getirtebilirsiniz. Bu firmalara yalnızca belirli bir komisyon ödemeniz gerekecektir. Tanıdığınız veya sahiplerini bildiğiniz güvenilir firmalarla çalışmanızda yarar var. Çünkü kötü bir dönemde yaşadığımızı ve insanlara kolay kolay güvenemeyeceğinizi zaten biliyor olduğunuzu farz ediyorum.

Son olarak güvendiğiniz kişi veya kişileri Çin’e gönderebilir ve tedariği onlar vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz.

BONUS: Üçüncü alternatifi bir örnekle ispatlamak istiyorum. 2000’li yılların başında uzaktan tanıdığım bir kişi  güvenlik kamerası kurulumu ve tamiri yapıyordu ve ufak bir dükkanı vardı. Bir süre para biriktirdi ve o dönem yaklaşık 50.000 $ para biriktirdi. Bu 50 bin dolar ile tanıdığı bir dış ticaretçi arkadaşını Çin’e gönderdi ve kamera parçaları getirtmeye başladı. Deniz yoluyla konteynırlarla gelen kamera parçalarını birleştirip satıyordu. Örneğin kamera parçalarını 40 dolara mal ederken birleştirip Türkiye’de 80 hatta 100 dolara satıyordu. Satış yaparak kazandığı parayı tekrar sermayesine ekleyerek büyük bir kamera şirketine sahip oldu.

Yukarıdaki örnekte de gördüğünüz gibi doğru zamanda doğru ürünü getirtip doğru yöntemlerle satarak Çin’den ucuza mal getirtebilir ve büyük karlar elde edecek kazançlı bir iş kurabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
 • Girişimci Hamza dedi ki:

  Çinden ucuza mal getirmek o kadar kolay olsaydı herkes getirirdi. Bunun gümrüğü var, vergisi var, güvenliği var, koronası var. Var oğlu var. İstanbul’da her şey var git ordan al daha iyi satacağına eminsen.

 • KoronaVar dedi ki:

  Çin’den ucuza ne getirilir bilmem ama şu dönemde getirilmez ?

 • Çinden Ucuz Ne Getirilir? dedi ki:

  Çinden ucuz ne getirilir sorusunu yıllarca kendime sordum fakat hala bir cevap bulamadım. Bulanlar zengin oldu biz de izliyoruz bakalım.

Bir Yorum Yapın