2020 Yılında En Çok Satılan 50 Ürün

 2020 Yılında En Çok Satılan 50 Ürün

2020 yılını geride bıraktığımız şu günlerde yaptığımız araştırmalar neticesinde sizler için 2020 yılının en çok satılan ürünleri listesini hazırladık. Bu araştırma dünya genelinde yapılan bir araştırma olup genç girişimcilere veya yeni iş kurmak isteyenlere fikir verebilir diye düşünüyorum. BONUS: Amazon’da bu sene en çok hangi ürünler satıldı?

TÜRKİYE’DE OLMAYAN ÜRÜNLER

Bu listeyi hazırlarken internet üzerinde geniş kapsamlı bir araştırma yaptık ve diğer araştırma kuruluşlarının içeriklerini incelememiz ve web sitelerinin çevirilerini yapmamız gerekti. Bu bağlamda hazırlanan listenin bir kısmını Türkiye’de olmayan ürünler olarak ayrı bir başlık altında toplamak istedik. Bu konuyu şu şekilde düşünmekte yarar var. Uluslararası ticaret faaliyetleri çok farklı boyutlara taşındığı için dünyanın en uzak ülkesinde üretilen bir ürün bile Türkiye’ye online alışveriş siteleri aracılığıyla veya bazı aracı şirketlerin ithalat faaliyetleri neticesinde kolayca gelebilmektedir.

Burada asıl önemli noktayı Türkiye’de üretilmeyen veya Türkiye’de geniş bir pazara sahip olamamış ürünler oluşturmaktadır.

TÜRKİYE’DE ÜRETİLMEYEN ÜRÜNLERİN LİSTESİ

Türkiye’de olmayan ürünler konusu girişimcilerin merkeze alması gereken bir konudur. Eğer X ürünü Türkiye’de üretilmiyorsa veya arz-talep dengesi sağlanamıyorsa bu ürünün pazar ihtiyacı yüksektir ve düşük maliyete mal edilmesi gereken ürün gümrük vergileri + yol masrafları eklenerek satışa sunulmaktadır. Eğer siz aynı ürünü Türkiye’de üretebilirseniz daha ucuza mal etme ve uygun fiyata satma şansınız olacaktır. Bu yolla rakip firmalarla veya aynı ürünün tedariğini sağlayan şirketlerle rekabet etme şansınız artar.

Türkiye’de Üretilmeyen Ürünlerin Listesi (2006-2010 arası)

EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

Dünya geneline baktığımızda en çok satan ürünler isimli araştırmamızı dünyanın en büyük online alışveriş sitesi üzerinden yapmayı daha doğru bulduk ve bu nedenle amazon üzerinde en çok satışı gerçekleştirilen 20 ürünü sizler için sıraladık.

AMAZON ÜZERİNDE EN ÇOK SATILAN 20 ÜRÜN

Amazon Üzerinden En çok satılan 20 ürün listesi

Yaptığımız araştırma neticesinde Amazon isimli alışveriş sitesinde en çok satışı gerçekleştirilen ürünleri gelin hep beraber inceleyelim. Ürünlerin sağında yazılan rakamlar ise yıl içerisinde satışından toplam elde edilen para miktarını dolar cinsinden sizlere sunuyor.

1- Elastik Egzersiz Bandı: Korona virüsün etkisi ile evde spor kavramından kaynaklı en çok satılan ürün. ($3,501,153/yıllık)

2- Evcil Hayvan Bakım Fırçası: En çok tercih edilen ikinci ürünü ise hayvan bakım fırçası oluşturuyor. Bu ürünün bir yıllık pazar payı ise yalnızca Amazon üzerinden yaklaşık olarak 3,076,800 dolar.

3- Fırın/Izgara Yağlı Kağıdı: Fırında pişirilen ürünlerin tepsiye yapışmasını engelleyen bu kağıt Amazon üzerinden en çok satışı gerçekleştirilen 3. ürün oluyor ve pazar payı oldukça yüksek. ($2,417,541/yıllık)

4- Spiral Sebze Doğrayıcı: Sebzeleri dairesel olarak doğrayan sıra dışı bir mutfak ekipmanı. ($2,211,549/yıllık)

5- Evcil Hayvan Tırnak Makası: Evcil hayvanların tırnaklarını kesmenize yardımcı olacak tırnak makası 5. sırada yer alıyor.($1,768,523/yıllık)

6- Yoga Matı: Pandeminin etkisi ile evde spor yapan kişi sayısı oldukça fazla. Spor salonlarının kapalı olması ve sokağa çıkma yasaklarının olduğu günlerde kişilerin imdadına yoga matları yetişiyor. ($1,574,391/yıllık)

7- Saklama Kapları: Pratik, portatif ve kolay temizlenebilir özellikleri ile saklama kapları listenin yedinci sırasında bulunuyor ve pazar payı oldukça güzel. ($1,515,261/yıllık)

8- Paslanmaz Çelik Pipet: Kullan at pipetlere oranla daha sağlıklı olan paslanmaz çelik pipetler kısa sürede ödediğiniz ücreti telafi ediyor. ($1,506,139/yıllık)

9- Paslanmaz Çelik Termos Bardak / Matara: Özellikle evinizin dışında kullanabileceğiniz kullanışlı termos bardaklarla sıcak içeceklerinizi tüketebilirsiniz. ($1,258,344/yıllık)

10- Masaj Aleti: Özellikle kaslara yapacağınız masaj için gerçekten faydalı bir masaj aleti ve en çok tercih edilen ürünler listesinde onuncu sırada yer alıyor. (1,246,975/yıllık)

11- Sıkıştırma Çorap: Bazılarının termal olma özelliği de olabiliyor. Yıpranma ve yırtılmaya karşı dayanıklı. ($1,109,454/yıllık)

12- Sıkı Dizlik: ($793,123/yıllık)

13- Silikon Alyans: ($672,271/yıllık)

14- Sarımsak Döveceği: ($666,855/yıllık)

15- Silikon BBQ (Mangal) Eldiveni: ($507,313/yıllık)

16- Ahşap Saplı Kavurma Çubuğu: ($458,034/yıllık)

17- Elma Dilimleyici: ($215,430/yıllık)

18- Silikon Fırın Matı: ($168,509/yıllık)

19- Silikon Spatula: ($118,128/yıllık)

20- Silikon Muffin Kalıbı: ($59,363/yıllık)

E-TİCARETTE EN ÇOK SATILAN ÜRÜNLER

Türkiye’de internet üzerinden en çok satılan ürünler listesini de inceleme fırsatı bulduk. Korona virüs nedeniyle geçtiğimiz senelere göre farklılık göstermesi ise bizleri şaşırtmadı. Peki ülkemizde e-ticarette en çok hangi ürünler satıldı? Liste karışık şekilde sıralanmıştır.

 • Tıraş Makinesi
 • Yoga Matı
 • Spor Kıyafeti ve Malzemeleri
 • Telefon Aksesuarları
 • Akıllı Saatler
 • Kozmetik Ürünler
 • Evcil Hayvan ürünleri
 • Mutfak Araç ve Gereçleri
 • Kişisel Bakım Ürünleri
 • Ev Temizlik Malzemeleri
 • Ateş ölçer

2020 yılında en çok satılan ürünler Source: Amazon

2020 YILINDA EN ÇOK SATILAN ÜRÜNLER

Genel hatları ile ülkemizde ve dünyanın en büyük online alışveriş sitesinde en çok satılan ürünlerin listelerini ayrı ayrı inceleme şansı bulduk. Peki genel manada dünyada en çok satın alınan ilk 50 ürün sizce neler? Gelin şimdi hep beraber dünya genelinde 2020 yılında en çok satılan ürünler listesine hep beraber göz atalım.

2020 yılında en çok satılan 50 ürün:

Egzersiz Matı
Yüz Maskesi
Kablosuz Telefon Şarj Cihazları
Yüz Bakım Ürünleri
Telefon Lensleri
Şişme Evcil Hayvan Tasmaları
Göz Farı Damgası
Strapless Sırtı Açık Sütyen
Çocuk Bilek Kayışı
Anne Kucağı
Araç Telefonu Tutucu
Ev Güvenliği IP Kamera
Wifi Tekrarlayıcı
Laptop Aksesuarları
Duruş (postür) Düzeltici
Elektrikli Havya Tabancası
Mutfak ve Yemek Odası Mobilyaları
Bohem Küpe
Matkap Ucu
Esnek Bahçe Hortumu
Tek Parça Mayo
Balık Tutmak için Hızlı Düğüm Aracı
Hava Alan Koşu Ayakkabısı
Su geçirmez Kaş Kalemi
Temassız Kızılötesi Termometre
Kedi Masaj Tarağı
Taşınabilir Elektrikli İyonik Saç Fırçası – Yaz Ürünü
Masa oyunları
Dondurma Makineleri – Yaz Ürünleri
Plaj Havlusu – Yaz Ürünü
Bebek Çocuk Su Oyun Minderi – Yaz Ürünü
Cepli Atkı – Kış Ürünü
Kışlık Mont – Kışlık Ürün
Ayakkabı Kurutma Makinesi – Kışlık Ürün
Dokunmatik Eldiven – Kış Ürünü
Su Geçirmez Pantolon – Kışlık Ürünler
Ayı Pençesi Eldiven
Yürüyüş Sırt Çantaları – Bahar Ürünleri
Minimalist Cüzdanlar – Bahar Ürünleri
Su Geçirmez Ayakkabı Kılıfı – Sonbahar Ürünü
Kapşonlu Yağmurluk – Sonbahar Ürünü
Telefon Şarj Aleti (Kablosu) Tutacağı
Peluş Battaniye – Sonbahar Ürünü
Taşınabilir Vakum Cihazı
Bebek Salıncakları
Matcha Çayı
Kaş Jileti
Koltuk Minderleri
Telefon Tripod
Taşınabilir Güneş Panelleri

İlginizi çekebilecek diğer başlıklar:


Yapılan Yorumlar
 • Basri Korkmaz dedi ki:

  Türkiye’de olmayan ürünler konusunda bende zamanında çok araştırma yaptım. Herkes ticaret düşünüyor fakat mesele üretimi olmayan veya az olan tek bir ürünle bile başlayarak üretmek. Hem kendimize hem ülkemize en büyük fayda bu şekilde olur diye düşünüyorum. Saygılar.

 • Hande Üçoz dedi ki:

  2020 yılında en çok spor malzemelerinin satılması beni şaşırtmadı.

Bir Yorum Yapın